top of page

Jak moc je důležité téma maturitního plesu?

Je to den, na který maturanti čekají celé čtyři roky. Nemůžeme se divit, že si přejí, aby vše bylo perfektní. Celé plánování maturitního plesu začíná výběrem tématu, a to dokáže ovlivnit atmosféru, výzdobu nebo výběr písní na předtančení a polonézu. Pokud hledáte téma, které není ohrané, můžete se inspirovat tipy v našem článku!


1. Comic book

Díky tomuto tématu se může stát každý maturant hrdinou a to ještě před maturitou. :-)

2. Under the sea neboli pod hladinou

V zahraničí je toto téma stálicí maturitních plesů. U nás v ČR si svojí popularitu stále úplně nezískalo a za nás je to veliká škoda, protože nabízí nespočet možností na výzdobu, grafické zpracování lístků, ale i spoustu zajímavých variací na předtančení.
3. Alice in Wonderland

Alice in Wonderland neboli Alenka v Říši divů je se svým bláznivým příběhem a prostředím skvělým tématem, pokud chcete vytvořit nezapomenutelný ples.
4. Candyland

Výzdoba z bonbónů a lízátek zní docela suprově ne? A jako bonus můžete část výzdoby po plese sníst a obalit si trochu nervy před maturitou. Můžete si být jistí, že neexistuje sladší téma maturitního plesu.
5. Začarovaný les

Vytvořte pouť kouzelným lesem. Jen si to zkuste představit, pohádkové lucerny visící na stromech, květiny a dále je pouze na Vaší fantazii, co vše se může skrývat v začaroveném lese.6. Winter Wonderland

Víme, že pro většinu lidí je zima nejméně oblíbeným ročním obdobím. Musíte ale uznat, že není nic víc kouzelnýho než zasněžená zimní krajina. Když k tomu přidáte krásné večerní šaty, vykouzlíte skvělé téma maturitního plesu.7. Saints and Sinners

Saints and Sinners, dobro a zlo nebo Fire and Ice? Toto téma lze pojmout mnoha způsoby. Vždy si ale můžete být jistí, že to bude zábavné a originální. Pomyslně rozpulte taneční sál a vytvořte dva odlišné světy. Jakou stranu si vyberete?